webmaster@lubcza.com.pl
.

 

Witamy wszystkich miłośników historii wsi Lubcza i nie tylko .

 

Chcemy powrócić do minionego okresu lat dwudziestego wieku , przypomnieć różne wydarzenia i uroczystości, opierając się na dokumentach jakimi są fotografie. Są one bezcennym dokumentem, gdyż przedstawiają faktyczny obraz minionego okresu.

Jak wyglądała Lubcza przed laty i życie na wsi , dzięki jakim mieszkańcom tworzyła się historia i rozwijała nasza wioska .

Zapewne trudno o stare, czarno - białe fotografie ze względu na upływ czasu i zmieniające się pokolenia, wiele cennych fotografii czy też inaczej pamiątek po prostu przepadło, jednak nie do końca . W wielu miejscach, takie rzeczy się jeszcze zachowały i nadal stanowią historyczną wartość, watro czasem o tym pamiętać. Chcemy za pośrednictwem tej strony, zwrócić się do wszystkich zainteresowanych, jeżeli masz stare, czarno – białe fotografie, pamiątki z dawnych lat, lub mają je twoi krewni czy znajomi – odszukaj je, fotografie twoich rodziców czy dziadków, zdjęcia z uroczystości kościelnych, ślubów i wesel – skontaktuj się z nami. Pamiątki z wojska, zdjęcia, które nie wiesz co przedstawiają, może nie mają dla Ciebie wartości. Nie wyrzucaj ich. Udostępnij kopie, zostaną one poddane identyfikacji i będzie utworzone coś w rodzaju archiwum.

Chcesz się przyłączyć , chcesz pomóc 

Zadzwoń tel. 504230591  

Nadesłane zdjęcia, z opisem i za zgodą właściciela, umieścimy w galerii foto.

Ks. Czesław Poreba